Кабмін перейменував 22 географічні об'єкти в Криму, повернувши їм історичні назви

Кабмін перейменував 22 географічні об'єкти в Криму, повернувши їм історичні назви
Кабінет Міністрів України перейменував 22 географічні об’єкти в тимчасово окупованому Криму, відновивши їхні історичні кримськотатарські назви

Кабінет Міністрів України постановою № 49 від 17 січня 2025 року перейменував 22 географічні об'єкти в тимчасово окупованому Криму, повернувши більшості з них історичні кримськотатарські назви.

Про це повідомляє Представництво президента України в Автономній республіці Крим.

Рішення ухвалене в межах виконання Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії". Загалом цією постановою перейменовано понад 100 географічних об'єктів по всій території України.

Повний список перейменувань у Криму:

  • Урочище Аврорівка на урочище Башбек;
  • Балку Артемівка на балку Тока;
  • Урочище Багратіонове на урочище Конрат;
  • Річку Воронцівка на річку Кучук-Чатирлик;
  • Залізничну станцію Кіровське на залізничну станцію Іслям-Терек;
  • Красногвардійський канал на Курманський канал, його Красногвардійське відгалуження на Курманське відгалуження;
  • Залізничну станцію Краснопартизанськ на залізничну станцію Борангар;
  • Залізничну станцію Красноперекопськ на залізничну станцію Яни Капу;
  • Залізничну станцію Краснофолотське на залізничну станцію Ічкі;
  • Урочище Краснофлотське на урочище Кайнаш;
  • Кутузовський фонтан на джерело Сюнгу-Су;
  • Урочище Лазо на урочище Кирмачи;
  • Урочище Ломоносове на урочище Бай-Когенлі;
  • Урочище Передове на урочище Туп-Тархан;
  • Урочище Полюшкине на урочище Бурчи;
  • Балку Полюшкіна на балку Бурчи;
  • Урочище Правдине на урочище Ак-Таш;
  • Урочище П'ятирічка на урочище Копійка;
  • Суворовський дуб на Дуб "Чотири брати";
  • Червоний камінь на Кизил-Таш;
  • Урочище Чкалове на урочище Біюк-Карджав.

Деколонізація, зокрема й деколонізація топоніміки, є важливою частиною української політики пам’яті, а повернення історичних назв у Криму прямо пов’язано з забезпеченням прав корінних народів України, - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, "Бабин Яр" та Одеський літературний музей стали частиною списку культурних цінностей ЮНЕСКО

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Окупанти в Криму заарештували на два місяці Нарімана Джеляла (відео) Окупанти в Криму заарештували на два місяці Нарімана Джеляла (відео)
В окупованому Криму на 60 діб заарештували братів Азіза і Асана Ахтемова, затриманих в ході обшуків 3-4 вересня. Також російські силовики затримали заступника Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеллялова й відправили його у СІЗО на 60 діб.
Парламент Нідерландів визнав депортацію кримських татар геноцидом Парламент Нідерландів визнав депортацію кримських татар геноцидом
Парламент Нідерландів ухвалив резолюцію, якою визнав масове виселення кримських татар радянським режимом у 1944 році актом геноциду
20 січня — День Автономної республіки Крим 20 січня — День Автономної республіки Крим
Пам'ятна дата, пов'язана з проведенням «всекримського референдуму» щодо відновлення автономної республіки в Криму.
Loading...
Load next