Розкрадання на закупівлі РЕБ: збитки понад 5,6 млн ₴

Фото: Національна поліція України
Правоохоронці встановили причетність організованої групи до привласнення понад 5,6 млн грн, які мали піти на закупівлю станцій радіоелектронної боротьби для українських військових.
За даними Нацполіції, відповідно до офіційної документації, 40 станцій РЕБ нібито були передані військовим частинам. Однак фактично обладнання не поставлялося – його закупівля існувала лише на папері.
Слідство з’ясувало, що у 2024 році між комунальним підприємством Сіверськодонецької міської військової адміністрації та приватною компанією уклали два договори на постачання техніки. Попри повну відсутність реальних поставок, підряднику перерахували всю суму за нібито виконані зобов’язання.
До схеми, за версією слідства, були залучені керівники приватних підприємств, директор комунального підприємства та адвокат. Для створення видимості законності учасники провели всі необхідні фінансові операції та оформлення.
У межах розслідування правоохоронці провели десять обшуків у Києві, Івано-Франківську, Дніпрі та Запоріжжі.
Наразі чотирьом фігурантам оголосили підозру за привласнення майна в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою. У разі доведення провини їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади.
До слова, військових ТЦК підозрюють у катуваннях цивільних: інцидент у Харкові.
Юлія Люшньова - pravdatutnews.com





