Google припинить сканування даркнету з 2025 року

Фото: pexels
Компанія Google припиняє роботу програми звітів про даркнет, що використовувалася для перевірки можливих витоків конфіденційної інформації користувачів у тіньових сегментах інтернету.
Про це повідомили в компанії в листах, надісланих користувачам, а також на офіційній сторінці підтримки.
У Google зазначили, що сервіс надавав переважно загальну інформацію та не пропонував конкретних рекомендацій щодо подальших дій у разі виявлення витоків. Саме відсутність практичної користі, за результатами відгуків користувачів, стала ключовою причиною рішення про його закриття.
У компанії наголосили, що зосередяться на розвитку інструментів, які дають більш чіткі та прикладні кроки для захисту персональних даних в інтернеті. Водночас Google запевняє, що й надалі працюватиме над захистом користувачів від онлайн-загроз, зокрема пов’язаних із даркнетом.
Згідно з повідомленням компанії, з 15 січня 2025 року Google більше не скануватиме даркнет на наявність витоків особистої інформації. А з 16 лютого 2026 року всі наявні звіти будуть остаточно закриті та стануть недоступними для користувачів.
Натомість Google рекомендує використовувати альтернативні засоби захисту, серед яких ключі доступу (passkey), додатки для багатофакторної автентифікації, менеджер паролів Google та сервіси для перевірки витоків паролів.
До слова, вийшло демо гри, яку повністю створив ШІ. Гра має українську текстову локалізацію.
Юлія Люшньова - pravdatutnews.com





