Черкаський хімзавод постачав добрива до Росії на 1,8 мільйона доларів: керівництву оголошено підозру

Черкаський хімзавод постачав добрива до Росії на 1,8 мільйона доларів: керівництву оголошено підозру
Представники черкаського хімічного заводу нелегально переправили до Росії продукції на суму 1,8 мільйона доларів через посередників на Близькому Сході

Служба безпеки України ліквідувала ще одну схему обходу санкцій на експорт української продукції до Росії. За результатами розслідування, правоохоронці виявили, що керівництво черкаського хімічного заводу здійснювало незаконні поставки добрив та мінералів до аграрної галузі РФ.

Про це СБУ повідомила в соціальних мережах.

Згідно з матеріалами слідства, з 2022 по 2024 рік представники заводу переправили до росії продукції на суму 1,8 мільйона доларів США. Для приховування цих операцій зловмисники використовували афілійовану компанію на Близькому Сході, через яку реекспортували товар до РФ.

Основними покупцями українських добрив стали великі російські агрохімічні компанії, зокрема «Щьолково Агрохім» і «Альтерит». Від початку повномасштабної війни фігуранти поставили понад 216 тонн хімічної продукції для аграріїв країни-агресора.

Організатори схеми використовували анонімні чати та електронну пошту для обговорення нелегальних поставок та продовження бізнесу. Під час обшуків у фігурантів було вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку та документи, що підтверджують злочинну діяльність.

Керівнику черкаського хімзаводу оголошено підозру за пособництво державі-агресору. Усім учасникам схеми загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, СБУ та ДБР викрили схему ухилення від сплати податків на 2,5 млрд грн

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
Ракетний обстріл Миколаєва: СБУ заочно підозрює генерала РФ у воєнних злочинах Ракетний обстріл Миколаєва: СБУ заочно підозрює генерала РФ у воєнних злочинах
Служба безпеки України оголосила про підозру російському генералу Олександру Дворнікову після ракетного обстрілу Миколаївської обласної ради
Зловмисники, які працювали на Росію, здійснили підпали в Києві: затримано чотирьох осіб Зловмисники, які працювали на Росію, здійснили підпали в Києві: затримано чотирьох осіб
Служба безпеки України спільно з Нацполіцією затримали чотирьох підпалювачів, які влаштовували атаки на військові авто та інфраструктуру Києва
Росіяни планували використати підлітка для теракту серед українських військових Росіяни планували використати підлітка для теракту серед українських військових
Російські спецслужби планували терористичний акт на Київщині
Loading...
Load next