СБУ спіймала двох агітаторів, які кликали "русский мир"

Фото: СБУ
Зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про це йдеться на сайті СБУ.
Миколаїв: аспірант проти України
У Миколаєві кіберфахівці СБУ викрили 25-річного аспіранта одного з місцевих університетів. Молодий чоловік активно діяв у Telegram-каналах. У своїх коментарях він:
- Героїзував російські окупаційні угруповання.
- Відкрито закликав загарбників до захоплення південного регіону України.
Волинь: дезертир-пропагандист
У Волинській області затримано військовослужбовця, який втік зі своєї частини. Переховуючись в орендованому будинку в прикордонному селищі Ковельського району, дезертир розгорнув антиукраїнську кампанію у Facebook.
Слідство встановило, що фігурант:
- Заперечував факт повномасштабного вторгнення РФ.
- Поширював фейки про ситуацію на фронті.
- Намагався дискредитувати Сили оборони України.
Докази та підозра
Лінгвістична експертиза підтвердила злочинний характер висловлювань обох фігурантів. Під час обшуків у них вилучили комп'ютерну техніку та смартфони з доказами підривної діяльності.
Затриманим повідомлено про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України (залежно від скоєного):
- ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність України).
- ч. 1 ст. 161 (розпалювання національної ворожнечі).
- ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини).
- ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування збройної агресії РФ).
До слова, на Закарпатті СБУ ліквідувала "підземний канал" переправлення ухилянтів.
Кольц Максим - pravdatutnews.com





