Католицька єпархія в США подала до суду на адміністрацію Трампа

Фото: depositphotos
Католицька єпархія у штаті Нью-Мексико подала позов проти адміністрації президента США Дональда Трампа через плани будівництва додаткових прикордонних огорож на церковній землі поблизу кордону з Мексикою.
Про це повідомляє Bloomberg.
Йдеться про ділянку біля гори Крісто-Рей, де встановлена кам’яна статуя Ісуса Христа заввишки близько 8,8 метра. Це місце є важливим релігійним центром паломництва.
У єпархії заявляють, що будівництво бар’єрної стіни та супутньої інфраструктури може суттєво обмежити доступ «десятків тисяч людей» до святині.
За даними видання, уряд США запропонував церкві 183 тисячі доларів компенсації за вилучення земельної ділянки.
Юристи єпархії стверджують, що дії влади можуть порушити право на свободу віросповідання.
Запропоноване урядом вилучення суттєво обтяжить вільне сповідування релігії єпархією, її парафіянами та іншими вірними, які прагнуть спілкуватися з Богом на єпархіальній власності, — йдеться у позові.
У судових документах уряд США зазначає, що ця територія необхідна для «будівництва, встановлення, експлуатації та обслуговування доріг, огорож, транспортних бар’єрів, охоронного освітлення, камер, датчиків та пов’язаних конструкцій».
За інформацією Митної та прикордонної служба США, влада планує побудувати близько 2,1 кілометра прикордонного бар’єра на південь від гори Крісто-Рей.
Bloomberg також зазначає, що тодішня очільниця Міністерства внутрішньої безпеки США Крісті Ноем нібито скасувала частину екологічних процедур, щоб пришвидшити будівництво стіни.
До слова, Кім Чен Ин надіслав привітання Путіну привітання до 9 травня.
Юрій Маркевич – pravdatutnews.com





