Автомобілі з ДВЗ знову набирають популярність

Фото: depositphotos
Водночас інтерес до електричних та гібридних автомобілів значно знизився: лише 14% та 16% респондентів відповідно.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на консалтингову компанію EY.
Майже 40% потенційних покупців електрокарів заявили, що через геополітичну нестабільність вони змінюють свої плани або відкладають покупку.
Ці зміни на ринку відбуваються на тлі перегляду політики у великих економічних регіонах. Так, президент США Дональд Трамп запропонував послабити стандарти економії пального, які були запроваджені попередньою адміністрацією. У свою чергу, ЄС розглядає можливість м'якшого варіанту заборони на продаж нових автомобілів з ДВЗ, що повинна вступити в силу до 2035 року.
Згідно з EY, ці зміни є реакцією на "повільніший, ніж очікувалося" перехід до електричних транспортних засобів. Водночас китайські покупці, незважаючи на високі продажі електричних автомобілів, все більше орієнтуються не лише на тип силового агрегату, але й на цифрові можливості машин.
Індустрія автомобілебудування та екологічні організації мають різні погляди на швидкість відмови від ДВЗ. Автовиробники виступають за сповільнення процесу, тоді як прихильники електричного транспорту наполягають на необхідності пришвидшити цей перехід для зменшення викидів CO2. У той же час США та Європа намагаються захистити свої ринки за допомогою мит, щоб обмежити потік субсидованих китайських електромобілів. Проте китайські виробники з двигунами внутрішнього згоряння також посилюють свою конкуренцію на світовому ринку.
До слова, в Україні зростає попит на вживані легкові автомобілі з-за кордону.
Юлія Педюк - pravdatutnews.com





