На зустрічі G7 обговорюватимуть відбудову арки ЧАЕС після удару рф

На зустрічі G7 обговорюватимуть відбудову арки ЧАЕС після удару рф
Україна наближається до 40-ї річниці вибуху в Чорнобилі, тож працюватиме над спроможністю відремонтувати цю конструкцію

Фото:  МАГАТЕ

26 березня на зустрічі глав МЗС країн G7 українська сторона порушить питання відновлення арки над Чорнобильською атомною електростанцією, пошкодженої після російського удару у 2025 році.

Про це повідомляє кореспондентка "Європейської правди" з Брюсселя з посиланням на французьке дипломатичне джерело.

У сесії братиме участь міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, а також президентка Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо, оскільки саме ЄБРР відіграє важливу роль у фінансуванні реконструкції захисної арки ЧАЕС.

Під час робочої сесії 26 березня, присвяченій відбудові, буде обговорюватися відновлення захисної арки в Чорнобилі. Арка була атакована російським дроном у 2025 році. Оскільки ми наближаємося до 40-ї річниці вибуху в Чорнобилі, ми працюватимемо над нашою спроможністю відремонтувати цю конструкцію, – йдеться у повідомленні.

Зустріч очільників МЗС "Групи семи" запланована на 27 березня у муніципалітеті Серне-ла-Віль.

До слова, у країнах ЄС введуть заборону на одноразові шампуні у готелях та ресторанах.

Каріна Савка - pravdatutnews.com

Читайте також
Основні захисні функції арки над ЧАЕС порушилися внаслідок атаки РФ - МАГАТЕ Основні захисні функції арки над ЧАЕС порушилися внаслідок атаки РФ - МАГАТЕ
Лютневий російський удар призвів до втрати над четвертим енергоблоком ЧАЕС критичних захисних функцій арки
Loading...
Load next