Магнітна терапія при депресії не поступається електрошоку, але має менше побічних ефектів

Фото: depositphotos
Магнітна терапія виявилася не менш ефективною, ніж електрошокова, у лікуванні стійкої депресії. Водночас вона має значно менше побічних ефектів, зокрема рідше впливає на когнітивні функції пацієнтів. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі The Lancet Psychiatry.
Згідно з результатами, майже 23% пацієнтів, які проходили магнітну терапію, досягли повної ремісії. Для порівняння, серед тих, хто отримував електрошокову терапію, цей показник становив близько 28%.
Попри дещо вищу ефективність електрошоку, він частіше спричиняв побічні ефекти. Зокрема, погіршення автобіографічної пам’яті зафіксували у понад 17% пацієнтів цієї групи, тоді як при магнітній терапії — менш ніж у 3%.
У дослідженні взяли участь 236 людей зі стійкою до лікування депресією. Обидва методи працюють за схожим принципом — викликають контрольовані судоми, однак магнітна терапія робить це за допомогою магнітного поля, а не електричного струму.
Науковці вважають, що ефект лікування пов’язаний із відновленням зв’язків між ділянками мозку, порушення роботи яких асоціюють із депресією.
Дослідники зазначають, що магнітна терапія може стати більш безпечною альтернативою для пацієнтів, які не реагують на антидепресанти, адже близько третини людей із депресією мають стійкість до медикаментозного лікування.
До слова, дієтологи назвали звички, які допомагають харчуватися здорово наодинці.
Стрілець Діана - pravdatutnews.com





