Пальми в Ріо-де-Жанейро вперше зацвіли

Пальми в Ріо-де-Жанейро вперше зацвіли
Багаторічні пальми зацвіли вперше і востаннє

Фото: AP/Lucas Dumphreys

Про це повідомляє Associated Press News.

Відомий бразильський ландшафтний архітектор Роберто Бурле Маркс представив величні пальми-таліпоти в парку Ріо-де-Жанейро у 1960-х роках. За десятиліття після цього вони зацвіли вперше і востаннє за своє життя.

Наприкінці існування, яке може тривати 40-80 років, пальма піднімає центральне пір'я, яке ще й заповнене мільйонами дрібних кремово-білих квітів, що здіймаються високо над її віялоподібним листям.

Я, мабуть, не побачу, як вони розквітають, але вони залишаться для майбутніх поколінь, - сказав інженер-будівельник Вінісіус Ванні, який сподівався зібрати саджанці та посадити їх.

Пальма таліпот може сягати до 30 метрів і дати близько 25 мільйонів квітів під час цвітіння.

Окрім цього, якщо квіті запилені, вони дають плоди, що можуть стати сіянцями.

Цей вид пальми дає нам роздуми про часовість, адже він має приблизно таку ж тривалість життя, як у людини, - сказала біологиня Державного університету Ріо-де-Жанейро Аліне Сааведра.

До слова, ми писали про розкриття таємниці "висячих трун".

Юрій Маркевич - pravdatutnews.com

Читайте також
NASA попереджає: Бразилія може стати непридатною для життя через спеку NASA попереджає: Бразилія може стати непридатною для життя через спеку
Дослідники прогнозують, що вже до середини століття частина країни може стати непридатною для проживання, а Амазонка — втратити екосистемну рівновагу.
Експерти назвали кухонні заміни, які допомагають зменшити вплив мікропластику Експерти назвали кухонні заміни, які допомагають зменшити вплив мікропластику
Фахівці радять відмовитися від звичних пластикових речей на користь безпечніших альтернатив
У Бразилії обвалився автомобільний міст: сірчана кислота потрапила в річку, одна людина загинула У Бразилії обвалився автомобільний міст: сірчана кислота потрапила в річку, одна людина загинула
Трагедія забрала життя щонайменше однієї людини, а витік сірчаної кислоти з автоцистерни спричинив екологічну загрозу для річки Токантинс
Loading...
Load next