Мешканці Болгарії залізної доби споживали собак як делікатес на бенкетах

Мешканці Болгарії залізної доби споживали собак як делікатес на бенкетах
У V–I століттях до н.е. м’ясо собак у Фракії їли не через голод, а як частину святкових застіль

Фото: depositphotos

М’ясо собак виявилося делікатесом, який мешканці території сучасної Болгарії споживали під час бенкетів у залізну добу, йдеться в дослідженні, опублікованому в International Journal of Osteoarchaeology. Раніше науковці вважали, що собак їли лише в періоди нестачі їжі, однак археологічні знахідки це спростували: разом із собачими кістками виявили рештки великої рогатої худоби, яка була основним джерелом м’яса.

Болгарська дослідниця проаналізувала матеріали з п’яти поселень фракійців — народу, який у V–I століттях до нашої ери населяв Балканський півострів. Собачі кістки становили від 2 до 10% усіх знайдених тваринних решток і мали сліди обробки в місцях, де зазвичай зрізають м’ясо, зокрема на стегнах.

Вбиті заради м’яса собаки за розмірами нагадували сучасних німецьких вівчарок і, ймовірно, виконували сторожові функції. Те, що їхні рештки знаходили разом із кістками свійських тварин у залишках бенкетів, свідчить: собачатину споживали не під час голоду, а як частину святкових застіль.

До слова, вчені з’ясували, що сітківка птахів здатна працювати в умовах постійного кисневого голодування, отримуючи енергію без участі кисню.

Стрілець Діана - pravdatutnews.com

Читайте також
Боклан розповів байку про походження російського солдата (відео) Боклан розповів байку про походження російського солдата (відео)
Актор прочитав байку про Свиню та собаку, який зірвався з ланцюга.
Болгарія перемогла на “Євробаченні-2026”, Україна увійшла до топ-10 Болгарія перемогла на “Євробаченні-2026”, Україна увійшла до топ-10
У Відні завершився 70-й пісенний конкурс “Євробачення-2026”. Перемогу цього року здобула Болгарія, а представниця України LELÉKA посіла дев’яте місце
У горах Болгарії шукають чорного леопарда: перекрито парк, працює сотня силовиків і мисливців У горах Болгарії шукають чорного леопарда: перекрито парк, працює сотня силовиків і мисливців
Тварина вільно пересувається територією з квітня
Loading...
Load next