Уряд затвердив двоетапне підвищення зарплат вчителям, – Свириденко

Фото: facebook/Юлія Свириденко
Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
Як зростатимуть зарплати: графік
Уряд передбачив двоетапне збільшення окладів:
- З 1 січня 2026 року: підвищення на 30%.
- З 1 вересня 2026 року: додаткове підвищення ще на 20%.
Для реалізації першого етапу фінансування на 8 місяців вже закладено у бюджет.
- 91,8 млрд грн освітньої субвенції розподілено між місцевими бюджетами.
- 21,4 млрд грн додатково переспрямовано для забезпечення підвищення без збільшення загальних видатків держбюджету.
Доплати за умови праці
Окрім підвищення окладів, збережено та профінансовано щомісячні доплати для вчителів, які працюють у складних умовах.
Понад 409 тисяч педагогів отримуватимуть щомісячні доплати за роботу в несприятливих умовах праці... з них 25,5 тис. – у прифронтових громадах, — зазначила Свириденко.
На ці виплати (з січня по серпень 2026 року) передбачено 10,37 млрд грн.
Нові правила для шкільних укриттів
Уряд також оновив підхід до фінансування будівництва укриттів у школах. Тепер держава напряму фінансуватиме об'єкти з рівнем готовності від 60% (раніше поріг був 40%).
Кошти розподілятимуться залежно від рівня безпеки в регіоні:
- 40% бюджету — для територій з дуже високим рівнем ризику.
- 35% — з високим рівнем.
- 25% — з помірним і задовільним рівнем (раніше ця частка становила лише 10%).
До слова, поліція назвала статистику угонів авто за 2025 рік.
Кольц Максим - pravdatutnews.com





