В Україні затвердили перший стандарт безбар’єрної мови

Фото: Facebook Олени Зеленської
В Україні презентували перший стандарт безбар’єрної мови — «Термінологія безбар’єрності». Документ уніфікує коректну лексику та визначає перелік слів, які мають зникнути з офіційного вжитку.
Про затвердження стандарту повідомила перша леді Олена Зеленська.
Новий словник запроваджує 100 недискримінаційних термінів. Зокрема, з офіційного мовлення пропонують вилучити застаріле та стигматизуюче визначення «інвалід». Натомість закріплюється світовий підхід person-first — спочатку людина, а потім її обставини чи особливості.
Стандарт охоплює терміни, що стосуються прав людей з інвалідністю, нейровідмінністю, ветеранів, батьків із дітьми та інших груп, які можуть стикатися з упередженнями.
Над документом працювали мовознавці, правники, експерти Ради Європи, ЮНЕСКО та канадського проєкту «Відновлення для всіх» (RFA) у межах ініціативи «Безбар’єрність».
Затверджена термінологія є обов’язковою для використання в правничій і науковій літературі, а для медіа та публічних комунікацій має рекомендаційний характер.
До слова, У застосунку "Резерв+" з'явився новий тип відстрочки для багатодітних батьків.
Стрілець Діана - pravdatutnews.com





