Росія атакувала енергетичний об’єкт на Київщині

Фото: depositphotos/ілюстративне
У ніч проти 16 лютого в Київська область пролунали потужні вибухи після оголошення ракетної небезпеки.
Про це повідомили моніторингові Telegram-канали.
За інформацією Повітряні сили Збройних сил України, російські війська скерували на регіон ракети.
За попередніми даними моніторингових джерел, ціллю атаки був енергетичний об’єкт, який відіграє важливу роль у передачі електроенергії до Києва та центральних областей України. Йдеться про підстанцію в Макарівському районі, що з’єднує Рівненська атомна електростанція із столицею.
Повідомляють, що під час удару могла бути застосована ракета «Циркон» (3М22) — російська гіперзвукова крилата ракета, офіційно прийнята на озброєння у 2023 році. Вона здатна вражати як морські, так і наземні цілі, розвиває швидкість до 8–9 Махів (понад 10 тисяч км/год) на висоті 30–40 кілометрів, має дальність понад 1000 кілометрів та бойову частину вагою 300–400 кілограмів. Через високу швидкість і здатність до маневрування ця ракета вважається складною ціллю для систем протиповітряної оборони.
Офіційну інформацію щодо наслідків атаки та можливих руйнувань уточнюють.
До слова, російські війська масовано атакували Запорізьку область: шестеро поранених.
Юрій Маркевич - pravdatutnews.com





