Болгарія відзначила довгоочікуваний офіційний перехід на євро

Болгарія відзначила довгоочікуваний офіційний перехід на євро
У четвер, 1 січня, Болгарія відзначила своє довгоочікуване приєднання до єврозони масштабними святкуваннями у столиці. Опівночі країна офіційно відмовилася від лева на користь єдиної європейської валюти.

Скріншот із відео

На фасаді будівлі центрального банку у Софії з’явилося яскраве зображення монет євро, повідомляє Reuters. Відтепер кількість європейців, які використовують ці гроші, перевищила позначку у 350 мільйонів осіб.

Окрім зміни готівки, Болгарія отримала право голосу в Європейському центральному банку. Представник країни тепер братиме участь у встановленні відсоткових ставок для всієї зони євро.

Варто зазначити, що болгарська влада намагалася здійснити цей крок ще з моменту вступу до ЄС у 2007 році. Попередня країна приєдналася до цього валютного союзу три роки тому.

Місцеві жителі по-різному оцінюють перехід на нову платіжну одиницю. Деякі громадяни, як-от інструктор Стефан Бістерков, вважають цей процес цілком природним.

“Наші гроші будуть в іншій валюті – якщо у мене було 10 000 левів, тепер буде 5 100 євро. Це те саме. І я думаю, що так буде краще”, – поділився він думками.

Підприємці загалом налаштовані оптимістично та очікують на економічні вигоди від інтеграції. Ювелірка Антонія Цвєткова впевнена, що перехід на євро принесе лише користь і нові можливості.

“Мої очікування від запровадження євро позитивні, я не думаю, що варто про щось хвилюватися, навпаки”, – наголосила вона.

Попри певне розділення думок у суспільстві, бізнес вбачає у цьому кроці шлях до стабільності.

Юрій Никорак - pravdatutnews.com

Читайте також
Міністри фінансів ЄС готуються схвалити перехід Болгарії на євро Міністри фінансів ЄС готуються схвалити перехід Болгарії на євро
Після приєднання Болгарії до єврозони голова центрального банку країни, Дімітар Радев, стане членом Ради керуючих ЄЦБ, яка встановлює процентні ставки
Українці масово переходять на євро: попит на валюту зростає Українці масово переходять на євро: попит на валюту зростає
У липні чиста купівля євро перевищила долар у понад 18 разів
Loading...
Load next