У Хорватії після 17 років відновили обов’язкову службу в армії

Фото: depositphotos
Після 17-річної паузи в Хорватії знову стартувала обов’язкова військова служба, повідомляє Pénzcentrum. Рішення уряду пов’язане з війною Росії проти України та загостренням безпекової ситуації в Європі.
У першому наборі 800 молодих людей проходять двомісячну службу. Близько половини з них вступили добровільно, а десять відсотків — жінки. Молодь могла обрати альтернативну цивільну службу з міркувань совісті, проте лише десятеро скористалися цією можливістю.
За планами хорватського уряду, щороку військову підготовку проходитимуть близько 4000 осіб. Завдяки цьому Хорватія стала однією з десяти країн НАТО, де наразі діє обов’язкова військова служба. Інші країни з подібними обов’язками — Греція, Туреччина, Фінляндія, Швеція, Норвегія, Данія, Естонія, Латвія та Литва.
До слова, радники закликають Трампа шукати вихід із війни з Іраном.
Стрілець Діана - pravdatutnews.com





