ВПО отримають фінансування на житло: уряд спрямував 7,7 млрд ₴

ВПО отримають фінансування на житло: уряд спрямував 7,7 млрд ₴
Фінансування передбачає підтримку тисяч родин переселенців

Фото: depositphotos/ілюстративне

Кабінет міністрів України виділив додаткові 7,7 млрд грн на житлові програми для переселенців з тимчасово окупованих територій. Кошти спрямують на соціальне орендне житло та житлові ваучери для родин ВПО.

Про це повідомляє прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.

Як розподілять фінансування

Понад 1,1 млрд грн передбачено на будівництво соціального орендного житла. За ці кошти планують забезпечити житлом 505 родин переселенців з Маріуполя.

Ще 6,6 млрд грн спрямують на житлові ваучери для 3300 родин ВПО з окупованих територій, які мають статус учасника бойових дій або людини з інвалідністю внаслідок війни.

Номінал одного ваучера становить 2 млн грн. За ці кошти можна придбати житло на вторинному ринку або використати їх під час купівлі квартири у новобудові.

Як реалізувати подачу заявки

Подати заявку на участь у програмі «єВідновлення» за напрямом «Житло для ВПО з ТОТ» можна через державний сервіс «Дія». Згодом подача стане доступною також через Центри надання адміністративних послуг і нотаріусів.

В уряді зазначають, що фінансування програм житла для переселенців планують збільшувати і надалі.

До слова, Львів очолив рейтинг найдорожчих новобудов: ціни зросли на 7%.       

Юлія Люшньова - pravdatutnews.com          

Читайте також
В Україні діють житлові сертифікати та ваучери: хто може отримати допомогу В Україні діють житлові сертифікати та ваучери: хто може отримати допомогу
Житлові сертифікати видають власникам знищеного житла, а ваучери – окремим категоріям переселенців з ТОТ.
Тисяча будинків для ВПО: як працюватиме нова житлова програма Тисяча будинків для ВПО: як працюватиме нова житлова програма
У 2026 році держава планує профінансувати викуп тисячі сільських будинків у різних громадах.
Порожні будівлі в Україні почнуть переобладнувати для ВПО Порожні будівлі в Україні почнуть переобладнувати для ВПО
Міністерство розвитку громад і територій України спільно з міжнародною організацією Habitat for Humanity розпочинає інвентаризацію вільної нерухомості для створення доступного та соціального житла для внутрішньо переміщених осіб.
Loading...
Load next