Тисяча будинків для ВПО: як працюватиме нова житлова програма

Фото: pexels
В Україні готують нову житлову програму для внутрішньо переміщених осіб. У 2026 році держава профінансує викуп тисячі сільських будинків у різних громадах, які потім використовуватимуть як соціальне житло для переселенців.
Про це повідомляє народний депутат Павло Фролов.
Раніше про запуск такої програми згадувала прем’єр-міністерка Юлія Свириденко, однак без детального механізму.
За словами Фролова, програма передбачає, що переселенці, які готові жити в сільській місцевості, самі обиратимуть будинки. Після цього громади викуповуватимуть їх у комунальну власність і надаватимуть ВПО для проживання.
Водночас для участі у програмі діятимуть певні умови. Вартість одного будинку не має перевищувати 500 тисяч гривень. Крім того, громада повинна мати базову інфраструктуру – медичні та освітні послуги, транспортне сполучення, а також можливості для працевлаштування.
Під час проживання переселенці оплачуватимуть комунальні послуги самостійно. Пріоритет у відборі надаватимуть людям старшого віку, людям з інвалідністю та сім’ям із дітьми.
За даними нардепа, у регіонах уже почали відбирати сім’ї та шукати будинки, які можуть підійти для програми. На першому етапі таке житло не планують передавати переселенцям у приватну власність. Водночас у майбутньому уряд може розглянути можливість запровадження такого механізму.
До слова, будівельні закупівлі стануть прозорішими: в Україні створюють державну базу цін.
Юлія Люшньова - pravdatutnews.com





