На честь українського вченого-винахідника Х-променів Івана Пулюя назвали планету

На честь українського вченого-винахідника Х-променів Івана Пулюя назвали планету
Іменем визначного українського фізика та винахідника Х-променів родом з Тернопільщини Івана Пулюя назвали малу планету.

Міжнародна астрономічна спілка дала малій планеті ім’я Івана Пулюя. Про це повідомив у Facebook провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України, доктор фізико-математичних наук Василь Шендеровський.

Колектив Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя, мешканці Гримайлова чекали понад три роки. Міжнародний астрономічний союз (IAU) назвав малу планету ім’ям Івана Пулюя (226858) Ivanpuluj = 2004 TY 13, про що повідомлено в Bulletin WGSBN робочої групи з питань номенклатури небесних тіл, - повідомив вчений.

За його словами, так реалізувався один із пунктів заходів із вшанування 175-річчя від дня народження Івана Пулюя.

Зауважимо, що Іван Пулюй - український фізик та електротехнік, винахідник, публіцист та перекладач. Один із першовідкривачів радіоактивного випромінювання. Він народився в релігійній греко-католицькій родині 2 лютого 1845 року в містечку Гримайлів на Тернопільщині. Пулюй відомий дослідженнями природи та властивостей Х-променів, які називають рентгенівським. Об’єктом уваги видатного українця були також проблеми молекулярної фізики, дослідження властивостей та природи катодних променів. Помер вчений 31 січня 1918 року у Празі, де і був похований.

Читайте також
Вчені прогнозують зоряний вибух поблизу чорної діри: рідкісне явище можна буде побачити наживо Вчені прогнозують зоряний вибух поблизу чорної діри: рідкісне явище можна буде побачити наживо
У галактиці LEDA 3091738, яка знаходиться приблизно за 300 мільйонів світлових років від Землі, вчені виявили зірку, що наближається до загибелі під впливом надмасивної чорної діри
Loading...
Load next