Шольц закликає Росію вжити заходів для послаблення конфлікту в Україні

Шольц закликає Росію вжити заходів для послаблення конфлікту в Україні
Канцлер Німеччини Олаф Шольц каже, що напад Росії буде коштувати «високу ціну».

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Кремль вжити заходів для послаблення напруженості на кордоні з Україною, але не сказав, яких заходів може вжити його уряд, якщо Росія вторгнеться в Україну.

Про це пише "ПравдаТУТ News" з посиланням на Bloomberg.

Чітке послання Німеччини разом із союзниками в ЄС та НАТО полягає в тому, що будь-яке військове втручання, будь-яка загроза цілісності України матиме високу ціну, – сказав Шольц у понеділок після переговорів з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом, який повторив цю думку.

Канцлер Німеччини закликав Росію до деескалації. 

Шольц сказав, що очікує, що Москва докладе чітких зусиль для пом'якшення кризи, включно з відновленням так званого «нормандського формату» для переговорів щодо України з Францією та Німеччиною – частою вимогою, яка мало просунулась. 

Ситуація дуже серйозна. Тепер мова йде про те, щоб зробити все, щоб не дійшло до військового втручання, — сказав Шольц.

Головний дипломат Німеччини раніше в понеділок сигналізував, що країна може вжити заходів проти суперечливого газопроводу "Північний потік-2", якщо Росія вторгнеться в Україну. 

Водночас на початку поїздки з метою досягнення дипломатичного вирішення конфлікту міністерка закордонних справ Анналена Бербок повторила, що ланка, яка належить ПАТ «Газпром» під Балтійським морем, має «геостратегічні наслідки».

Ми вживемо відповідних заходів з нашими партнерами у разі подальшої ескалації з боку Росії, – сказала Бербок журналістам у понеділок у Києві після переговорів зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою. 

Нагадаємо, сьогодні Андрій Мельник закликав главу МЗС Німеччини Анналену Бербок, щоб Берлін схвалив постачання зброї в Україну на тлі загрози вторгнення РФ.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
Німеччина проти миротворців в Україні: Шольц заявив, що це може означати відмову від повернення територій Німеччина проти миротворців в Україні: Шольц заявив, що це може означати відмову від повернення територій
Шольц вважає обговорення миротворців для України недоречним
Олаф Шольц пояснив відмову передати ракети Taurus, посилаючись на позицію Дональда Трампа Олаф Шольц пояснив відмову передати ракети Taurus, посилаючись на позицію Дональда Трампа
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що постачання Україні далекобійних ракет Taurus було б помилковим рішенням
Шольц на чолі з новим урядом ФРН буде змушений повернути Путіна за стіл переговорів - посол Шольц на чолі з новим урядом ФРН буде змушений повернути Путіна за стіл переговорів - посол
Посол України в Берліні Андрій Мельник впевнений, що новий уряд Німеччини на чолі з Олафом Шольцем продовжить посередницьку місію «нормандської четвірки».
Loading...
Load next