У Великій Британії відмовляють українцям у притулку та радять повернутися на «безпечніший захід» України

Фото: depositphotos
У Великій Британії кілька українських родин отримали відмову в наданні притулку.
Про це повідомляє Sky News.
У частини сімей є діти, які зазнали психологічних травм через війну.
За даними журналістів, у листах британського Міністерства внутрішніх справ заявникам рекомендували переїхати до «безпечніших регіонів» на заході України або до Києва. В одному з випадків родині з підліткою, яка страждає на панічні атаки, порадили використовувати навушники з шумопоглинанням і перебувати у звукоізольованих приміщеннях.
За словами імміграційних юристів, з якими спілкувалися журналісти, більшість заяв українців на отримання притулку нині відхиляють. У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що гуманітарна ситуація в Україні «не є настільки критичною», аби вважати, що існує реальний ризик серйозної шкоди через нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження.
Натомість родини посилаються на заяву Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), оприлюднену в листопаді, де зазначалося, що жодну частину України не можна вважати повністю безпечною.
Зокрема, родині з Києва, де донька-підліток має панічні атаки через пережиті події, відмовили в притулку. Мати розповіла, що дівчина певний час отримувала допомогу лікарів у Британії та її стан покращився, однак після повідомлення про необхідність повернення симптоми відновилися.
Інша родина — з Маріуполя — також отримала відмову. Їхній син має розлад аутистичного спектра. Під час активних бойових дій сім’я переховувалася у підвалі та згодом виїхала з України. За словами матері, через пережитий стрес дитина перестала говорити, але у Великій Британії почала поступово відновлюватися.
У листі-відмові британське МВС зазначило, що сім’я не буде «під реальною загрозою», якщо переїде до західних регіонів України або до Києва, попри визнання ризиків переслідування батька з боку російських служб.
Родини наголошують, що не розуміють критеріїв безпеки, на які посилається британська сторона, та побоюються, що повернення до України негативно вплине на стан їхніх дітей.
До слова, ексжурналістка з Харкова стала віцегубернаторкою в російській Курській області.
Юрій Маркевич - pravdatutnews.com





