Не зелений і не трав’яний: який чай радять пити для здоров’я організму

Фото: pexels
Чай вважають одним із найкорисніших напоїв, особливо якщо пити його без доданого цукру. Серед різних видів дієтологи виділяють чорний чай, адже він містить біоактивні сполуки, які можуть підтримувати одразу кілька систем організму.
Про це пише Real Simple.
Користь чорного чаю пов’язують передусім із поліфенолами. Це рослинні сполуки з антиоксидантними властивостями, які можуть впливати на здоров’я серця, судин, мозку та кишківника.
Дипломована дієтологиня Джеймі Шелберт пояснила, що чорний чай багатий на теафлавіни. Саме ці поліфеноли надають напою темного кольору й насиченого смаку. За словами фахівчині, дослідження свідчать, що теафлавіни можуть підтримувати роботу судин, кровообіг і загальний стан серцево-судинної системи.
Ще одна перевага чорного чаю – вміст L-теаніну. Це амінокислота, яку пов’язують із підтримкою настрою, пильності та спокійнішої концентрації.
Дієтологиня Шері Гау зазначає, що поєднання L-теаніну та меншої кількості кофеїну робить чорний чай хорошою альтернативою каві. Він може дати плавніший підйом енергії без різкого нервового збудження, яке іноді виникає після кави.
Чорний чай також може бути корисним для кишківника. За словами Шелберт, поліфеноли цього напою взаємодіють із мікробіомом і можуть підтримувати корисні бактерії, пов’язані як зі здоров’ям травної системи, так і з загальним самопочуттям.
Водночас чорний чай не варто сприймати як лікувальний засіб. Найкраще він працює як частина збалансованого раціону – без надлишку цукру, сиропів або солодощів до напою.
До слова, склянка цього напою на день може знизити ризик раку кишківника – дослідження.
Юлія Люшньова - pravdatutnews.com





